Strefa Empirii

26.09.2022, 13:20
EMPIRIE Sieci Wymiany Doświadczeń to unikatowe przedsięwzięcie Związku Miast Polskich oparte na popularnej idei sieciowania realizowane w ramach Programu “Rozwój Lokalny”.

EMPIRIE to sama esencja tego, czym jest Związek. Przy ich tworzeniu skorzystaliśmy z wieloletnich doświadczeń ZMP. Sieci są platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, zrzeszają przedstawicieli miast, które uczą się od siebie nawzajem i wypracowują nowe rozwiązania wokół określonych zagadnień, kluczowych z punktu widzenia rozwoju małych i średnich miast.

EMPIRIE stwarzają okazję do konsultowania swoich działań z szerszym gronem specjalistów i ekspertów. Dają możliwość spojrzenia na problem z innej perspektywy, a także otrzymania natychmiastowej informacji zwrotnej i oceny podjętych działań. Pozwalają na twórcze wykorzystanie doświadczeń innych miast.

Tematyka sieci koncentruje się wokół kluczowych zagadnień dla rozwoju polskich miast powiązanych z działaniami, jakie zostały zgłoszone w ramach realizacji Programu „Rozwój lokalny”.

Związek Miast Polskich powołał 8 sieci (7 tematycznych i 1 specjalną dla liderów).

Zamiast konkurować, zacznij współpracować!

Uniknij błędów - zobacz, jak robią to inni!

Odkryj sieci EMPIRII

Program „Rozwój lokalny” finansowany jest
z funduszy EOG i funduszy norweskich.

Dowiedz się więcej:

ROZWÓJ LOKALNY

Donorzy i Beneficjenci projektu